16
Nacházíte se na: Úvodní strana » Domácnosť » Behúne

Domácnosť » Behúne

Behúň je kus koberca, ktorý najčastejšie nájdeme vo vstupných halách, chodbách a schodištiach. Behúne sa využívajú ako v domácnostiach, tak vo verejných priestoroch ako sú hotely, reštaurácie, kultúrne zariadenia ai Ich funkcia je jasná. Estetická stránka veci ide ruka v ruke s jej účelnosťou. Chceme, aby behúne na chodbách a schodoch dobre vyzerali a zároveň očakávame, že priestory spríjemní, zníži akustickú rozľahlosť najmä vo veľkých chodbách a schodištiach, zabráni pošmyknutiu na nebezpečnom povrchu, ochráni napr drevené schodiská proti opotrebovaniu alebo znížte množstvo naplníte nečistôt na podrážkach našich topánok .
Najčastejšie sa behúne nachádzajú na miestach, kde možno očakávať zvýšenú frekvenciu prechádzajúcich ľudí. Z toho dôvodu sa zvyšuje požiadavka na ich jednoduchú údržbu. Behúne sa vyrábajú najčastejšie sa slučkovou konštrukciou alebo s veľmi krátko strihaným vlasom. Nečistoty sa potom ľahšie odstraňujú a pretože sa koberce vyrábajú predovšetkým zo syntetických materiálov, nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu.
Behúne sa vyrábajú v šírkach určených výrobcom (67, 80, 90, 100) av dĺžke určenú vami. Dĺžka behúňa je naozaj ľubovoľná, pričom počet metrov sa uvádza v objenávce. Samozrejmosťou je obšitie behúňa farebným chemlonom v odtieni koberca. Niektoré konkrétne vzory sa vyrába vo viacerých šírkach tak, aby vyhovovali konkrétnym rozmerovým požiadavkám. Za povšimnutie stojí behúne s orientálnym vzorom alebo behúne do moderných domácností sa sýtymi výraznými farbami. Každý koberec je z rubovej strany opatrený gélovým (gumovým) podkladom, ktorý zabraňuje svojvoľnému podsúvanie behúňa po podlahe.
Určite sa všetci zhodneme na tom, že rozľahlá chodba alebo hala bez behúňa pôsobí strohým dojmom. Pokúste sa spríjemniť tieto priestory vhodne vybraným behúňom a budete s výsledkom spokojní.

Skoč na navigaci


Počet produktů: 29 | Počet stránek 2
Strana: 1 | 2Počet produktů: 29 | Počet stránek 2
Strana: 1 | 2


ZPĚTNÝ HOVOR
Jméno:
Telefon:
Preferovaný čas kontaktu:
Obsah dotazu:

AKČNÍ NABÍDKA