16
Nacházíte se na: Úvodní strana » Záhradná technika » Kosačky

Záhradná technika » Kosačky

S príchodom teplejších dní sa príroda začína prebúdzať a ukazuje svoju silu. Trávniky a záhradky sa zelenajú, slnko hreje a znova začína, tak ako každý rok, záhradkárska sezóna. K pravidelnej práci na záhrade patria okrem iného kosenie trávnika. Pravidelné kosenie trávnatého porastu podporuje jeho hustotu - vytvára sa nové výhonky, listy a odnože. Aby sme si unadnili prácu a zároveň odviedli kvalitný výkon, odporúčame zaobstarať si kvalitnú kosačku trávy. Všetky záhrady ale nie sú rovnaké. Líšia sa veľkosťou kosenej plochy, typom porastu, terénom ... dôležité je tiež vedieť, kto bude kosačku najčastejšie používať av akej frekvencii. Čo vlastne od takej kosačky očakávam. Zodpovedaním všetkých týchto otázok môžeme určiť, ktorá kosačka je vhodná práve pre vás.
Vhodným typom pre kosenie záhrad sú bezpochyby rotačné kosačky. Ich výhodou je prídavný zberný kôš, ktorý zhromažďuje posekanú trávu a ostatné zvyšky lístia a nečistoty. Na trhu sa objavujú elektrické rotačné kosačky alebo benzínové. Benzínové rotačné kosačky sú vhodné pre väčšie plochy a zvládnu pokosiť aj vysoké a husté trávy, majú širší záber a všeobecne sú výkonnejšie. Vyžadujú však viac pozornosti pre údržbu. Elektrické rotačné kosačky sú zase jednoduchšie na údržbu, sú ľahšie s nižšou hlučnosťou a taktiež s nižšou cenou. Ďalej môžete zvážiť, či stojíte o kosačku s pojazdom alebo bez neho. Akumulátorová rotačná kosačka je určená na kosenie malých plôch a je opatrená lítiovým dobíjacím akumulátorom.
Strunové kosačky sa hodia na zlé dostupné miesta, do priestranstvo pod stromami, kríkmi, u múrov a plotov. Tu tiež platí, že benzínová strunová kosačka sa vyznačuje vyšším výkonom a zvládne pokosiť silnejší porasty, oproti tomu elektrická strunová kosačka je ľahšia na údržbu, využíva sa na menej odolné porasty a je lacnejší. V tejto kategórii strunových kosačiek sú k dostaniu tiež strunové kosačky akumulátorové s pracovnou dobou maximálne 30 min.
Na menšie trávnaté plochy sa využívajú vretenové kosačky so špeciálnym oceľovým nožom. Rez trávy je rovný a neotřepaný a často sa využívajú pre ozdobné kosenia. Lištové benzínovej kosačky sa využívajú na kosenie vysokej trávy na väčších lúkach a veľkých trávnatých plochách. Stroj je osadený žacie lištou, ktorá sa pohybuje po pevnom vodiacim mechanizmu a je tiež vybavený antivibračným systémom.
Všetky uvedené typy kosačiek nájdete v našej širokej ponuke kosačiek, vrátane príslušenstva k kosačkám a náhradných dielov.


Vyberte podkategorii:
ZPĚTNÝ HOVOR
Jméno:
Telefon:
Preferovaný čas kontaktu:
Obsah dotazu:

AKČNÍ NABÍDKA