16

Svetlá a osvetlenie » LED svetelné zdroje

Klasická žiarovka bola vynájdená pred viac ako 130-timi rokmi. Postupom času sa stala zdrojom svetla pre milióny domácností po celom svete a nikto nepochyboval, že tomu bude tak aj naďalej. Ale pokrok a veda idú stále dopredu a obyčajné žiarovky boli vytlačené a stiahnuté z trhu a začali sa používať iné úspornejšie alternatívy svietenia. Prázdne miesto po obyčajných žiarovkách zaplnilo LED osvetlenie alebo žiarovky úsporné.
Každého určite zaujíma aké má teda LED osvetlenie výhody a prečo ho používať. Najčastejším a najsilnejším argumentom prečo používať LED svetelné zdroje je bezpochyby významná úspora energie. Náklady na obstaranie takéhoto osvetlenia sú síce vyššie, ale vyvažuje to veľmi skorá návratnosť investície. LED žiarovky vyžarujú biele svetlo a podľa hodnoty Kelvina si môžete vybrať, či dávate prednosť teplému bielemu (skôr dožlta) alebo studenému bielemu svetlu. LED žiarovky sa vyberajú aj podľa hodnoty svietivosti, ktoré sa uvádzajú v lumenoch. Oproti pôvodným klasickým žiarovkám vzniká u LED osvetlenie malé množstvo tepla, čo znamená aj väčšiu bezpečnosť proti popáleniu predovšetkým u detí. LED žiarovky sa vyznačujú dlhou životnosťou a výhoda oproti úsporným žiarovkám je, že sa rozsvieti okamžite. Dá sa povedať, že sú relatívne pevné a odolávajú hrubším mechanickým nárazom. K výrobe sa nepoužíva ortuť, sú teda ekologické a šetrné k životnému prostrediu.
Základom každej LED žiarovky, LED bodovky alebo LED trubicových svietidiel je dióda. Diód môže byť v LED svetelných zdrojoch rôzne množstvo, záleží na konkrétnom type osvetlenia. Základom princípu fungovania LED osvetlenie je polovodič, ktorým prechádza elektrický prúd, čím dochádza k presunu elektrónov z vyššej energetickej vrstvy do nižšej a tým sa uvoľňuje vzniknutý energetický rozdiel vo forme svetla, zvané fotóny.
LED žiarovky, LED bodovky a LED trubice vám vhodne nahradia doteraz používané klasické žiarovky a ešte tým získate množstvo nesporných výhod oproti iným zdrojom osvetlenia.

Skoč na navigaci


Počet produktů: 10 | Počet stránek 1

ZPĚTNÝ HOVOR
Jméno:
Telefon:
Preferovaný čas kontaktu:
Obsah dotazu:

AKČNÍ NABÍDKA
Ručná sprcha s osvetlením LED HS 05 

Ručná sprcha s osvetlením LED HS 05 Cena: 36,- €
1 084,54 Sk
Kúpeľňový radiátor Rett RADRET501435

Kúpeľňový radiátor Rett RADRET501435Cena: 367,- €
11 056,24 Sk


Cena: 99,- €
2 982,47 Sk
Kúpeľňový radiátor Rett RADRET507035

Kúpeľňový radiátor Rett RADRET507035Cena: 262,- €
7 893,01 Sk