16
Nacházíte se na: Úvodní strana » Nábytok » Matrace

Nábytok » Matrace

Kvalitný spánok je pre ľudský organizmus veľmi dôležitou súčasťou nášho života. Premieta sa do našej psychickej pohody a odráža sa celkovo na našom fyzickom zdraví. Človek priemerne spí 6 - 9 hodín denne. Naše telo v tejto dobe odpočíva, zbavuje sa škodlivín, dochádza k jeho regenerácii. Okrem správneho životného štýlu môžeme náš kvalitný spánok podporiť správnym výberom matraca, ktorá nám pomôže v priebehu noci k pokojnému spánku.
Pre výber správneho matraca je potrebné sledovať niekoľko dôležitých ukazovateľov. Medzi najdôležitejšie faktory k správnemu výberu matraca sa radí tuhosť matraca. Tu však záleží na preferenciu zákazníka. Všeobecne vzaté, odporúča sa matrace stredne tuhá, najlepšou voľbou je však matrac so zónami, ktoré umožnia optimálne rozloženie váhy tela av dôležitých oblastiach sú mäkšie a naopak tam, kde je potreba, zasa tuhšie. Je potrebné tiež prihliadnuť na váhu zákazníka, výrobcovia matracov by mali u každého výrobku uvádzať do akej váhovej kategórie patrí.
Na trhu sa objavujú matrac z rôznych druhov materiálov. Napr. latexové matrace sú stále v obľube. Vyznačujú sa tzv bodovou elasticitou, kde dochádza k deformácii iba toho miesta, na ktoré je vyvíjaný tlak. Rovnakými vlastnosťami disponujú aj škridlovej matrace, u ktorých jednotlivé pružiny vnútri tašiek reagujú na tlak nezávisle na sebe. Molitanové matrace sú už vytláčané z trhu, ale ich výhodou je cenová dostupnosť. Ani klasické pružinové matrace nemusí byť zavrhnuté, ich výhodou je vysoká priedušnosť a teda odolnosť proti roztočom a plesniam a ak disponujete posteľou s pevným podkladom, je pružinový matrac ideálny. Vrstvené matrace využívajú vlastností viacerých druhov materiálov, tieto matrace vynikajú predovšetkým svojou tvarovou stálosťou. Najnovším hitom sú však PUR matrace z takzvanej lenivej peny. Pri kontakte s ľudským telom pena mäkne, čím dochádza k dokonalému prispôsobeniu krivkám tela. Ďalšou možnosťou sú studenej peny, ktoré sa tiež dokonale prispôsobí ľudskému telu. Tak ako venujeme pozornosť výberu matracov pre dospelých, nemenšej pozornosť venujeme výberu detských matracov, ktorých ponuku nájdete v kategórii detskej matrace.
Ak však trpíte zdravotnými problémami, idelány riešenie nájdete v sekcii zdravotných matracov. Matrace sú vyrábané z vysoko kvalitných materiálov a ich kombinácií práve s prihliadnutím k zdravotným problémom zákazníka. Vyznačujú sa vysokou kvalitou, priedušnosťou, výnimočnou pružnosťou a odolnosťou proti deformácii av neposlednom rade dlhou trvanlivosťou. Výber kvalitné zdravotné matrace doplníte voľbou správneho rehabilitačného vankúše.
Ideálnym podkladom pre matrac je lamelový Roš, na ktorý je možné umiestniť všetky druhy matracov snáď s výnimkou pružinových matracov, pre ktoré je ideálne skôr pevný podklad. Životnosť matracov býva zhruba 10 rokov, teda je výhodné zaobstarať matrac so snímateľným poťahom, ktorý ľahko umyjeme a šetríte tým opotrebenie vlastné matrace


Vyberte podkategorii:
ZPĚTNÝ HOVOR
Jméno:
Telefon:
Preferovaný čas kontaktu:
Obsah dotazu:

AKČNÍ NABÍDKA