16
Nacházíte se na: Úvodní strana » Záhrada » Skleníky

Záhrada » Skleníky

Záhradné skleníky sa využívajú pre pestovanie náročnejších rastlín. V skleníku sa darí rastlinám lepšie. Sú chránené proti poveternostným vplyvom, silným dažďom a krupobitím, prudkým zmenám počasia. Klíma v skleníku predlžuje záhradkársku sezónu. Rastliny rýchlejšie rastú, plodí a kvitnú. Skleníky môžeme využiť pre pestovanie paradajok, paprík, uhoriek, ale aj na pestovanie tropických rastlín, náročnejších kvetov a iných na teplo citlivých exemplárov. Záhradné skleníky majú aj bohaté využitie v zime, kedy v nich môžeme uchovávať prenosné rastliny ktoré neznesú mráz.
Pre správne umiestnenie skleníka je dôležité svetlé slnečné miesto s čo najmenším podielom tieni z okolitých budov a stromov. Odborníci odporúčajú stavať skleník podľa svetových strán. Ak chceme v skleníku pestovať skoro na jar, postavíme dlhšiu stenu k juhu, pre letné sadbu natočíme vchod skleníka k severu. Tiež platí, že prúdenie vetra by mali byť vystavené čo najmenšej plochy, pretože silné prúdenie vetra priestor zvonka i vo vnútri skleníka zbytočne ochladzuje.
Je všeobecne známe, že šikmé bočné steny skleníka prepúšťajú viac svetla, než steny kolmé, ktoré svetlo čiastočne odrážajú. Moderné skleníky nie sú zostavené zo sklenených tabúľ v drevených rámoch, ako tomu bývalo často v minulosti. K výrobe skleníkov sa používajú hliníkové alebo plastové konštrukcie a namiesto klasického skla sa používajú polykarbonátové dosky. Polykarbonátové dosky majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, obsahujú UV filter a dlhá záruka sa vzťahuje práve na nerozbitnosť presklenia krupobitím. Skleníky s plastovou masívnou konštrukciou sa hodí výborne do klimaticky náročnejšieho podnebie ako je podhorí hôr, oblasti s veľkým množstvom snehu a silným nárazovým vetrom.
Výber skleníkov je naozaj široká. Líšia sa predovšetkým veľkosťou, tvarom, umiestnením a technickým vybavením. Každý skleník potrebuje kvalitné odvetrávanie a funkčné dvere, ktoré môžu byť posuvné alebo na pántoch. Ku skleníku je možné dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva ako sú poličky, regály, ďalšie vetracie okienka, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenia, elektrické vykurovanie pôdy ai Skleníky možno tiež dodatočne predĺžiť pomocou predlžovacích segmentov.

 

Pre skleníky Lanit Plast poskytujeme 15 rokov záruku na hliníkovú konštrukciu a 10 rokov záruku na nerozbitnosť polykarbonátového presklenia krupobitím.


Vyberte podkategorii:
ZPĚTNÝ HOVOR
Jméno:
Telefon:
Preferovaný čas kontaktu:
Obsah dotazu:

AKČNÍ NABÍDKA