16

Záhradná technika » Postrekovače

Postreky sa používajú ako ochrana rastlín pred škodcami, plesňami a inými chorobami alebo tiež k likvidácii buriny či dezinfekciu priestorov. Ochranné striekanie sa týka všetkých náročnejších a chúlostivejších rastlín - ovocných stromov, vínnej révy, izbových kvetín alebo určitých druhov zeleniny. Správnym ošetrením plodín často dosiahneme väčšie a bohatšie úrody. K účinnej aplikácii toho konkrétneho prípravku využívame záhradné postrekovače, ktoré pracujú s tryskou so širokým rozstrekom a dlhým dosahom tak, že sa postrekom rovnomerne pokryje čo najväčšia plocha.
Pri robení postrekovače sa môžeme teda riadiť tým, aké množstvo rastlín budeme ošetrovať. Pri domácom využití pre izbové rastliny nám bude stačiť ručný tlakový postrekovač. Obsluha ručného postrekovača je veľmi jednoduchá. Nádoba sa natlakuje a stlačením tlačidla môžeme začať s rosením. Ručné postrekovače sa líšia najmä ich obsahom. Tie najmenšie do ruky sa vyrába s obsahom 1 - 2 l Ručné postrekovače o vyššom objeme sú už vybavené praktickým textilným popruhom pre pohodlné nosenie na ramene. Tie sú vhodné najmä pre malé a stredné záhradky a zvyčajne sa ponúka o objeme 5 - 10 l Pre striekanie veľkých záhradných plôch sa ponúka ručné chrbtové postrekovače s objemom až 20 l Chrbtový postrekovač s tak veľkým objemom sa už opravu prednesie a nosenie takéhoto bremena nie je pre každého. Výrobcovia mysleli aj na toto a chrbtový postrekovač môžete nahradiť pojazdovým postrekovačom na kolieskach.
Pokiaľ ale hľadáte naozaj výkonný stroj k dlhodobému pracovnému nasadeniu, neváhajte a kúpte si motorový benzínový postrekovač, ktorý je možné použiť aj na dezinfekciu a likvidáciu škodcov v liahňach, stajniach a skladoch, na lodiach či v kontajneroch. Jeho výkonnosť vás určite nesklame. Takým medzistupňom medzi ručnými a motorovými postrekovače sú Aku postrekovače, ktoré sú vybavené nabíjacou batériou.
Pokiaľ máte záujem o jednotlivé komponenty k záhradným postrekovačom, všetko nájdete v sekcii príslušenstvo.


Vyberte podkategorii:
ZPĚTNÝ HOVOR
Jméno:
Telefon:
Preferovaný čas kontaktu:
Obsah dotazu:

AKČNÍ NABÍDKA