16
Nacházíte se na: Úvodní strana » Záhrada » Záhradné textílie

Záhrada » Záhradné textílie

Len málokto si uvedomuje, v akej miere sú v záhradníctve používané textílie. Pri tvorení novej okrasnej záhrady sa s nimi často stretávame ako s podkladovým materiálom pod kôru, štiepku alebo okrasné kamienky. Účelom podkladovej netkanej textílie je zabrániť prerastaniu buriny a nadmernému presakovanie vlhkosti z pôdy. Podkladové netkanej textílie sa vyrába v hnedej farbe, aby ľahšie splynuli s okolitým prostredím. Pri tvorbe okrasných záhrad sa textílie pokladá pod stromy, kríky a rastliny.
Čierne netkanej textílie majú podobné využitie a disponujú rovnakými vlastnosťami ako textílie hnedé. Často sa tiež využívajú na pestovanie zeleniny alebo jahôd, aby sa zabránilo šíreniu buriny a oddelila sa rastlina alebo jej plod od zeminy. Najmä v jahodových záhonoch netkanej textílie výrazne uľahčí prácu s vytrhávaním buriny, ktorá by bola vzhľadom k jahodovým šlahounům dosť náročná.
Bielej netkanej textílie sa v záhradkárstve využívajú na zakrývanie výsevov a jarnej zeleniny na vonkajších záhonoch alebo v studených skleníkoch. Chráni rastliny proti škodcom, vetru, chladu, dažďu a mrazu a to predovšetkým v jarných mesiacoch, kedy často klesá v noci ortuť teplomera pod bod mrazu. Zakrývacia netkanej textílie je možné využiť aj ako ochrana proti nadmernému slnečnému žiareniu s UV filtrom. Pri pokladaní textílie na záhon je potrebné ju dobre zabezpečiť na okrajoch pomocou kotviacich kolíkov, aby sa zabránilo jej zhrňovanie a odfúknutí vetrom.
Po zbere, ale aj počas celej sezóny sa tvorí veľké množstvo záhradného odpadu. Určite oceníte vaky na záhradný odpad, do ktorých zmestia pokosenú trávu, pohrabané lístie, burinu a zvyšky rastlín po zbere. Záhradnícke vaky sú veľmi ľahké, ale veľa pevné.
Použitie textílií v záhradníctve má svoj význam. Zlepšujú sa tak podmienky pre rast rastlín, obmedzí sa strata vody pri vyparovaní, celkovo sa zvýši teplota pôdy o niekoľko stupňov a tým dôjde k urýchleniu úrody. Cez textílie je možné aplikovať postreky aj hnojenie. V sekcii záhradnej textílie ďalej nájdete šedej stavebné textílie vhodné pod zámkovú dlažbu, štrk a kamene a čiernej a hnedej tkané textílie, ktoré sa vyznačujú väčšou pevnosťou ako textílie netkanej.

Skoč na navigaci


Počet produktů: 28 | Počet stránek 2
Strana: 1 | 2Počet produktů: 28 | Počet stránek 2
Strana: 1 | 2


ZPĚTNÝ HOVOR
Jméno:
Telefon:
Preferovaný čas kontaktu:
Obsah dotazu:

AKČNÍ NABÍDKA